Kişisel Gelişim

Makaleler

Neden iyi insanlar kötü şeyler yaparlar?
Dünyada insanları iyi duygulardan çok kötü duygular motive ediyor; kiskançlık, nefret, intikam, aşağılanmış ego, başarısızlık, sevgisizlik, yok sayilma, güvensizlik, korkularımız, kusurlarımız, değersizlik, yetersizlik , utanç, aşağılık kompleksi, öfke ve bu yüzden dünya iyi bir yer olması gerekirken kötülerin iyileri yendiği bir dünya oluyor. Dünyayı sahte kişiliklere sahip kötüler yönetiyor!
Devamı
2019 yılına umutla girerken
Her yeni yıl bir umut demektir. 
İnsanın umudu olmasa yaşam da anlamsız hale gelir. Diğer yandan da, sadece umut etmek de bir şey istemek gibi insanı bir noktaya taşımaz.
Devamı
İş dünyasında soğukkanlı kalabilmek
İş hayatım konusunda fazla konuşmayı sevmem. Yazmam da. Konferans, seminerler ve forumlarda düşüncelerim ve görüşlerim talep edilirse paylaşırım. 
Bu Cuma günü yaşadıklarımı ve büyük bir krizi nasıl yönettiğimi paylaşmak isterim. Amacım beni takip edenlerin tecrübelerimden ve yaşadıklarımdan fayda sağlaması.
Devamı
Yeni Rekabet
Eğer NEDEN’inizi izlerseniz, 
 O zaman diğerleri de peşinizden gelirler
Devamı
Uzun yaşamın sırrı
Uzun ömürlülerin uluslararası yıldızı şüphesiz Japonya’dır, dünyadaki en yüksek yaşam ömrüne sahip insanlar burada yaşar, hatta 110 yaşına kadar yaşayanlar bile bulunmaktadır. Bunun sırrı araştırıldığında başta kültür olmak üzere birçok şeye dayandığı ortaya çıkıyor. Uzun yaşamalarının en önemli sırlarından biri de Japonların beden ve zihni sürekli faal kalma çabalarına inanmalarıdır.
Devamı
10 Kasım
Bugün 10 Kasim, öneml bir eğitimim var.
10 Kasım’a eğitim koyarken düşündüm. Bu kadar muhteşem bir günde eğitim verebilir miyim? diye kendime sordum.
Devamı