Kişisel Gelişim

Makaleler

Hayat nedir?
Korkmamız gereken ölüm değildir, korkmamız gereken yaşamaya başlamamaktır.

Hayat nedir?
Mutluluk, mutsuzluk
Gülmek, ağlamak
Başarı, başarısızlık
İniş, çıkış
Sevgi, kayıp
Aşk, nefret
Devamı
İnsanın en büyük rakibi her zaman kendisidir

 

Katılmış olduğum Hülya Avşar Tenis Turnuvası’na bu akşam 3 saat 15 dakika süren tenis maçının sonunda karar puanları ile veda ettim. Son 6 senedir önceliğim yüzme olduğu için, tenisi ikinci plana atmıştım. Bu akşam rakibim albay emeklisi, 59 yaşında bir Fransızca öğretmeni idi. Tenise 40 yaşında başlamış, haftada en az beş kere tenis oynuyormuş.

Devamı
İnsanlara Dokunmak

Kyani toplantisında yapmış olduğum motivasyon konuşmasında, yaşları 28-40 yaşlarında olan 3 başarılı insana soruyorum. Bu kişilerin aylık gelirleri 40.000- 180.0000 TL arasında değişiyor. 

Neden bu işi yapıyorsunuz? 

Bu işi yapmakta en önemli dürtünüz nedir?

Devamı
Kozmik enerji ile tanışmam

Bir gün Internet’ te dolaşıyordum. Birden dikkatimi facebook’daki Gözde Avşar’ın sayfasında Kozmik Enerji kelimesi dikkatimi çekti. Heyecanla Cosmomia sayfasına girdim. Son yıllarda enerji konuları çok ilgimi çekiyordu. Annem ve babam Reiki 3 seviyesine kadar yükselmiş, annem birçok konuda bana Reiki enerji aktarımı teknikleri ile yardımcı oluyordu. Zaten inanmayı seven bir kişiliğim var. Satışta başarımın sırrı da sattığım şeylere sonuna kadar güvenmemdir.
Devamı
Olumlu Yaşamanın Gücü

Dünyada yeterince zeki ve çalışkan insan var. Ancak, bu yeterli değil. Dünyanın olumlu düşünen ve olumlu enerjisini çevresine yayan insanlara ihtiyacı var. Ben 20 yıldır, her ortamda pozitif enerjimi insanlar ile paylaşıyorum. Dünyada umut, insanın yaşaması için en önemli besindir. Umut olmadığı zaman insanlar karamsar oluyorlar. Karamsar insanlar korku ile yanlış kararlar alıyorlar. Bu korku yüzünden yeryüzünde milyonlarca, hatta milyarlarca insan mutsuz ve fakir yaşıyor.

Devamı
Eğitim göçün en temel nedeni

Kaldığım otelin restoranında çoğunluk Arap turist. Aynı otele 30 senedir gelirim. Otelin adı Swissotel, İstanbul’un en tercih edilen otellerinden biri. Daha önce Avrupalı müşterisi olan otel son 3 yıldır tamamen Arap ülkelerinden gelen turistleri konuk ediyor. Swissotel’de toplam müşterilerin en az yüzde 80’i Arap turistti.

Devamı