Kişisel Gelişim

Makaleler

Cortina Kayak seyahatim
Çalışmak kadar dinlenmek de insanın başarısı ve üretkenliği için önemlidir. “Kendimi yormayı seven biriyim” annemin benim hakkimdaki tabiri ile.
Kendi bakış açım ise; “ üretmeyi, yaratmayı ve farklı insanlar ile zaman geçirmeyi seviyorum.”
Devamı
Network Marketing ve Özgürlük

 Bu hafta sonu, Kyani kampı için Antalya’ya gittim. İyi ki de gitmişim. Yenilendim, hatta zihnen gençleştim diyebilirim.

Devamı
Kars ve Doğu Anadolu

İnsanın sadece yaşadığı yeri bilmesi yeterli değildir;insan geçmişini ( tarihini), toplumun ortak değerlerini ve yaşadığı yerin kültürünü, gelenek ve göreneklerini bilmek zorundadir.

Devamı
Gülümsemenin gücü
Bugün Ceres Yayınları’nın youtube  kanalı çekimi için Kadıköy’e gittim. Çekim sonunda arabamı beklerken, karşıda “Barros Cafe “ isminde bir dükkan gördüm. Dükkana girmeden kahveleri konusunda bilgi almaya çalıştım. İçeride suratında kocaman gülümsemesiyle Üniversite öğrencisi olduğunu tahmin ettiğim bir genç kız çalışıyordu.
Devamı
Samimiyetin 7 seviyesi
İnsanlar doğdukları günden öldüklere güne kadar iki şeyi elde etmek için mücade verirler: Sevilmek ve onaylanmak. Bu iki duyguya sahip olmak için insanlar bir çok yanlış yaparlar.
Devamı
Neden iyi insanlar kötü şeyler yaparlar?
Dünyada insanları iyi duygulardan çok kötü duygular motive ediyor; kiskançlık, nefret, intikam, aşağılanmış ego, başarısızlık, sevgisizlik, yok sayilma, güvensizlik, korkularımız, kusurlarımız, değersizlik, yetersizlik , utanç, aşağılık kompleksi, öfke ve bu yüzden dünya iyi bir yer olması gerekirken kötülerin iyileri yendiği bir dünya oluyor. Dünyayı sahte kişiliklere sahip kötüler yönetiyor!
Devamı