Kişisel Gelişim

Makaleler

Yaratma cesareti
Her insan doyumlu, huzurlu yaşamak ister, ancak bunu nasıl başaracağını bilmez. Diğer sorun insanın kendine ayıracak zamanının olmamasıdır. Zaman yönetimi mümkün olmasa da insanlar zamanı yöneteceklerini zannederler.
Devamı
inanmanın önemi
Bu haftasonunu Konya’da eğitim vermek için geldim. Tesadüfen sosyal medyada taniştiğim sevgili Hande Kuyumcu ve dün taniştiğim ortağı Serkan Vanlı’nın sahibi oldukları Hich otelinde kaliyorum. Bu iki insanın tanışmaları da tamamen tesadüf.
Devamı
Cortina Kayak seyahatim
Çalışmak kadar dinlenmek de insanın başarısı ve üretkenliği için önemlidir. “Kendimi yormayı seven biriyim” annemin benim hakkimdaki tabiri ile.
Kendi bakış açım ise; “ üretmeyi, yaratmayı ve farklı insanlar ile zaman geçirmeyi seviyorum.”
Devamı
Network Marketing ve Özgürlük

 Bu hafta sonu, Kyani kampı için Antalya’ya gittim. İyi ki de gitmişim. Yenilendim, hatta zihnen gençleştim diyebilirim.

Devamı
Kars ve Doğu Anadolu

İnsanın sadece yaşadığı yeri bilmesi yeterli değildir;insan geçmişini ( tarihini), toplumun ortak değerlerini ve yaşadığı yerin kültürünü, gelenek ve göreneklerini bilmek zorundadir.

Devamı
Gülümsemenin gücü
Bugün Ceres Yayınları’nın youtube  kanalı çekimi için Kadıköy’e gittim. Çekim sonunda arabamı beklerken, karşıda “Barros Cafe “ isminde bir dükkan gördüm. Dükkana girmeden kahveleri konusunda bilgi almaya çalıştım. İçeride suratında kocaman gülümsemesiyle Üniversite öğrencisi olduğunu tahmin ettiğim bir genç kız çalışıyordu.
Devamı