Kişisel Gelişim

Makaleler

Nasıl İyi Baba Olunur?
Nasıl İyi Baba Olunur?
Bu hafta oğlum Cem Kanada’dan geldi. Cem 27 yaşında, kardeşi Emre 26. Zaman nasıl da geçmiş diye düşündüm. Ben de 55 yaşıma gelmişim.
Devamı
Ülkemizden Başarı Öyküleri
Ülkemizden Başarı Öyküleri
Yazdığım tüm yazıların amacı, insanlara “sevgi” ve “umut” vermektir.
Son iki haftadır ülkemizden o kadar çok başarı hikayesi çıktı ki, bu hafta yazmak yerine bu muhteşem insanların başarılarını tek tek paylaşmak istedim.
Devamı
Onur ve İnsan Olmak
Onur ve İnsan Olmak
Bu hafta sonu bir liseden “ satış ve ikna konusunda” bir konuşma yapmam için davet aldım. Okul AVM yerine yapılmış , içine spor salonu yapılmış ve eğitim kadroları tüm çalışanlarının kendilerini geliştirme konusunda benim gibi eğitmenlerden destek alma kararı almışlar.
Devamı
2018'e Girerken
2018'e Girerken
Her yeni yıl bir umut demektir. İnsanın umudu olmasa yaşam anlamsız hale gelir. Diğer yandan da, sadece umut etmek de bir şey istemek gibi insanı bir noktaya taşımaz.
Devamı
Gelecek Eğitimli Beyinlerde
Gelecek Eğitimli Beyinlerde
Bu Cuma sabahı saat 7'de Hillside'da tenis oynarken kortun içine bir yavru kedi girdi. Etrafı keşfetmeye çalışıyordu. O sırada kortun arkasında bir baba kız elele yürüyorlardı. Birden kız çocuk babasının elini bıraktı ve babası da bir panik kızın peşinden koşmaya başladı.
Devamı
Yaşam ve Ölüm
Yaşam ve Ölüm
Dün akşam eşimle yakın bir arkadaşımızın sürpriz 50 yaş partisine davetliydik. 50-60 kişi katılmayı kabul etmişti. 50 yaş bir insanın hayatında bir kırılma noktasıdır. Ben de 50 yaşıma basmaya yakın bir gün çok duygusallaşmış ve 50 yaş gözüyle kitabımı kaleme almıştım.
Devamı