Hakkımızda

Haberler

İnsanın en büyük rakibi her zaman kendisidir
Katılmış olduğum Hülya Avşar Tenis Turnuvası’na bu akşam 3 saat 15 dakika süren tenis maçının sonunda karar puanları ile veda ettim. Son 6 senedir önceliğim yüzme olduğu için, tenisi ikinci plana atmıştım. Bu akşam rakibim albay emeklisi, 59 yaşında bir Fransızca öğretmeni idi. Tenise 40 yaşında başlamış, haftada en az beş kere tenis oynuyormuş.
Devamı
İnsanlara Dokunmak

Kyani toplantisında yapmış olduğum motivasyon konuşmasında, yaşları 28-40 yaşlarında olan 3 başarılı insana soruyorum. Bu kişilerin aylık gelirleri 40.000- 180.0000 TL arasında değişiyor. 

Neden bu işi yapıyorsunuz? 

Devamı
Hayat seçimlerden ibarettir

Jerry, çevresindekilerin çok sevdiği insanlardan biriydi. Keyfi her zaman yerindeydi. Çünkü her zaman söyleyecek olumlu bir şeyler bulurdu. Hatta bu huyu nedeniyle bazen etrafındakileri çıldırtırdı bile!

Devamı
Kozmik enerji ile tanışmam
Kozmik Enerji, bütünsel yaklaşımla hem korunma, hem temizlenme hem de şifa sağlayan en etkili tamamlayıcı tıp yöntemidir.
Devamı
Olumlu Yaşamanın Gücü

Dünyada yeterince zeki ve çalışkan insan var. Ancak, bu yeterli değil. Dünyanın olumlu düşünen ve olumlu enerjisini çevresine yayan insanlara ihtiyacı var. Ben 20 yıldır, her ortamda pozitif enerjimi insanlar ile paylaşıyorum. Dünyada umut, insanın yaşaması için en önemli besindir. Umut olmadığı zaman insanlar karamsar oluyorlar. Karamsar insanlar korku ile yanlış kararlar alıyorlar. Bu korku yüzünden yeryüzünde milyonlarca, hatta milyarlarca insan mutsuz ve fakir yaşıyor.

Devamı
Eğitim göçün en temel nedeni
Kaldığım otelin restoranında çoğunluk Arap turist. Aynı otele 30 senedir gelirim. Otelin adı Swissotel, İstanbul’un en tercih edilen otellerinden biri. Daha önce Avrupalı müşterisi olan otel son 3 yıldır tamamen Arap ülkelerinden gelen turistleri konuk ediyor. Swissotel’de toplam müşterilerin en az yüzde 80’i Arap turistti. Aslında bunu yazarken kendime kızıyorum; ben kimim ki önyargı ile ülkeler arasında bir tercihte ve ayrımcılıkta bulunuyorum. Aynı otelde bugün birçok ülkeden kişi ile sohbet ettim, ama çoğunluk Arap. Arapların giyim tarzından davranışına kadar bizden çok farklı bir topluluk olması sebebiyle kabul etmekte herkes zorlanıyor. Tamamen bir önyargı!
Devamı